Понуда

Назад

Volkswagen Golf VI 2.0 TDI

€ 8500.00


 • Тип Втора рака
 • Модел VW
 • Модел Golf
 • Година 06/2009
 • Километража 216120 km
 • Моќност 110 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Сина
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Лимузина
 • Референца ZP1671798106

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Навигација
 • Immobilizer
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
Опис на возило

Volkswagen Golf VI 2.0 TDI
⮚ Година на производство: 2009
⮚ Прва регистрација: 06/2009
⮚ Километража: 216 120 km
⮚ Гориво: Дизел
⮚ Моќност: 81kw/110кс
⮚ Зафатнина на моторот: 1968cc
⮚ Менувач: Рачен/ 5 брзини
⮚ Еколошка класа: EURO5
⮚ Земја на потекло: Белгија
⮚ Потрошувачка (за ново возило):
градска 5.1l/100km; отворено 3,7l/100km;
просечно 4.2l/100km
⮚ Дополнителна опрема
- Климатроник со 2 зони на ладење,
- Navigation module RNS 310
- паркинг сензори
- темпомат
- сензор за дожд
- фабричко радио со CD,
- темпомат,
- Bluetooth конекција за мобилен телефон,
- електрични надворешни ретровизори со
греење,
- греачи на задно стакло,
- електрични прозори (напред-назад),
- паркинг сензори назад
-еуро кука
Беспрекорна состојба
-сменет нов сет ламела
Потврда за км

Цена: 8500 еур

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација