Понуда

Назад

Opel Meriva 1.7 CDTI Design Edition AUTOMATIC

€ 8400.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Opel
 • Модел Meriva
 • Година 10/2011
 • Километража 170860 km
 • Моќност 100 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Сива
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Автоматски
 • Седишта 5
 • Тип на возило Van/Minibus
 • Референца EO1663074849

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Immobilizer
 • Греење на седишта
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
Опис на возило

Opel Meriva 1.7 CDTI Design Edition AUTOMATIC
-Година на производство: 2011
-Прва регистрација: 10/2011
-Гориво: Дизел
-Километража: 170 860 km
-Моќност: 74 kW / 100 HP
-Зафатнина на моторот: 1686cc
-Менувач: AUTOMATIC ActiveSelect (6-steps)
-Еколошка класа: EURO 5
-Земја на потекло: Холандија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 8,4l/100km; отворено 5,0l/100km; просечно 6,2l/100km
Дополнителна опрема
-Клима
-Темпомат
-паркинг сензори (напред, назад)
-греачи на предни седишта
-автоматски светла
-CD 400 MP3 audio system (radio/CD player with MP3 capability)
AUX-IN connection
-борд компјутер
-Bluetooth конекција
-прилагодлив кожен волан со аудио команди
-фабрички алумински бандажи
-приказ на надворешна температура
-светла против магла
-електрични надворешни ретровизори со греење
-сензори за дожд
-металик боја
-ISOFIX за детско седиште
-електрика на стакла
-внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
-Сервисна историја
-беспрекорна состојба
Платени сите давачки до регистрациja
Цена 8400 еур

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација