Понуда

Назад

Volkswagen Touran 1.6 TDI BlueMotion DSG 7G Automatic

€ 12300.00


 • Тип Втора рака
 • Модел VW
 • Модел Touran
 • Година 04/2014
 • Километража 226037 km
 • Моќност 105 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Црна
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Автоматски
 • Седишта 5
 • Тип на возило Лимузина
 • Референца HB1660659755

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Кожа
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Навигација
 • Immobilizer
 • Греење на седишта
 • New HU and AU
 • Ксенон светла
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
Опис на возило

• Volkswagen Touran 1.6 TDI BlueMotion
DSG 7G Automatic
• -Година на производство: 2014
• -Прва регистрација: 04/2014
• -Километража: 226 037 km
• -Гориво: Дизел
• -Моќност: 77kw/105кс
• -Зафатнина на моторот: 1598cc
• -Менувач: Автоматик Transmission 7-speed DSG
• -Еколошка класа: EURO 5
• -Земја на потекло: Германија
• -Потрошувачка (за ново возило):
• градска 6.5l/100km; отворено 4.7l/100km; просечно 5.3l/100km

Дополнителна опрема
• -Темпомат
• -Климатроник двозонски
• -Навигација Business package Premium Navigation module RNS 315
• -Start/stop систем
• -фабричко радио Touch screen со CD
• -подеслив кожен волан
• -греење на седишта
• -Board компјутер
• -подесување на возачко седиште
• -автоматски светла
• -оптички паркинг сензори
• -Магленки
• -електрични надворешни ретровизори со греење
• -греачи на задно стакло
• -електрика стакла
• -Еуро кука
• ПЕРФЕКТНА СОСТОЈБА
• Еден претходен сопственик
• Сервисна историја со сите редовни сервиси
• Платени сите давачки до регистрација
• 2 клуча
• ЦЕНА: 12 300 eур

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација