Понуда

Назад

Opel Insignia 2.0 CDTI Edition

€ 8500.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Opel
 • Модел Insignia
 • Година 12/2008
 • Километража 244200 km
 • Моќност 130 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Црна
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Автоматски
 • Седишта 5
 • Тип на возило Лимузина
 • Референца OM1660136715

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Кожа
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Навигација
 • Immobilizer
 • Греење на седишта
 • New HU and AU
 • Ксенон светла
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
Опис на возило

Opel Insignia 2.0 CDTI Edition
-Година на производство: 2008
-Прва регистрација: 12/2008
-Гориво: Дизел
-Километража: 244 200 km
-Моќност: 96kw/130кс
-Зафатнина на моторот: 1956cc
-Менувач: Автоматски
-Еколошка класа: EURO 5
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 7.5l/100km; отворено 4.5l/100km; просечно 5.6l/100km
Дополнителна опрема
-Климатроник
-автоматски светла
-навигација DVD 800 Navi
-фабричко радио со ЦД
-борд компијутер
-електрично прилагодување на предни седишта
-паркинг сензори
-Bluetooth конекција
-прилагодлив кожен волан со аудио команди
-фабрички алуминиумски тркала
-приказ на надворешна температура
-електрични надворешни ретровизори со греење
-сензори за дожд
-металик боја
-ISOFIX за детско седиште
-електрика на сите стакла
-внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
Платени сите давачки до регистрација
Сервисна историја
Потврда за км.
Цена 8500 еур

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација