Понуда

Назад

BMW X1 sDrive 20d Comfort AUTOMATIC

 


 • Тип Втора рака
 • Модел Bmw
 • Модел X1
 • Година 11/2010
 • Километража 261250 km
 • Моќност 163 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Сива
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Автоматски
 • Седишта 5
 • Тип на возило Off-road
 • Референца NT1657805632

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Навигација
 • Сончев кров
 • Immobilizer
 • Ксенон светла
 • Bluetooth
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
Опис на возило

BMW X1 sDrive 20d Comfort AUTOMATIC
⮚ Година на производство: 2010
⮚ Прва регистрација: 11/2010
⮚ Гориво: Дизел
⮚ Километража: 261 250 km
⮚ Моќност: 120kw/163кс
⮚ Зафатнина на моторот: 1995cc
⮚ Менувач: Автоматски
⮚ Еколошка класа: EURO 5
⮚ Земја на потекло: Германија
⮚ Потрошувачка (за ново возило):
градска 6.4l/100km; отворено 4.7l/100km;
просечно 5,3l/100km
⮚ Дополнителна опрема
- Двозонски kлиматроник
- Навигација
- Темпомат
- bi-Xenon светла
- панорама стаклен кров
- Паркинг сензори напред , назад
- Bluetooth interface
- USB
- AUX-IN
- Аудио контроли на воланот волан (кожа)
- Мултифункционален волан
- Термо изолација на стакла
- електрични надворешни ретровизори со
греење,
- греачи на задно стакло,
- електрични прозори (напред-назад),
- магленки
- Еуро кука
- Алуминиумски бандажи
Еден претходен сопственик
Сервисна историја
Цена 13 400 еур

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација