Понуда

Назад

AUDI A5 2.0 TDI

€ 13200.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Audi
 • Модел A5
 • Година 07/2011
 • Километража 237080 km
 • Моќност 170 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Црна
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Sports car/Coupe
 • Референца DL1657717738

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Immobilizer
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
Опис на возило

AUDI A5 2.0 TDI
-Година на производство: 2011
-Прва регистрација: 07/2011
-Километража: 237 080 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 125kw/170кс
-Зафатнина на моторот: 1968cc
-Менувач:Рачен/ 6 брзини
-Еколошка класа: EURO 5
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 6.5l/100km; отворено 4.5l/100km; просечно 5.2l/100km
Дополнителна опрема
-Клима
-Кожен волан со мулти-опции
-Bluetooth
-Multi-Media-Interface
-Stop&Go-System
- (MP3, SD card interface, AUX-IN)
-подеслив трокрак кожен волан
-термална заштита на стакла
-дневни светла
-сензори за дожд
-автоматски светла
-12волти приклучок
-AUX приклучок
-спортско подвозје
-електрична паркинг кочница
-склопливи надворешни ретровизори со греење
Комплетно сервисирана
Безпрекорна состојба
2 клуча
ЦЕНА : 13 200 еур

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација