Понуда

Назад

Mercedes-Benz A-Klasse A 180 CDI BlueEfficiency Style

€ 14300.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Mercedes
 • Модел A180
 • Година 05/2013
 • Километража 202 km
 • Моќност 110 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Сива
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Small Car
 • Референца VS1657292608

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Кожа
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Навигација
 • Immobilizer
 • Греење на седишта
 • New HU and AU
 • Ксенон светла
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
Опис на возило

Mercedes-Benz A-Klasse A 180 CDI BlueEfficiency Style
⮚ Година на производство: 2013
⮚ Прва регистрација: 05/2013
⮚ Гориво: Дизел
⮚ Километража: 202 090 km
⮚ Моќност: 82kw/110кс
⮚ Зафатнина на моторот: 1461cc
⮚ Менувач: рачен/ 6 брзини
⮚ Еколошка класа: EURO 5
⮚ Земја на потекло: Холандија
⮚ Потрошувачка (за ново возило):
градска 4,2l/100km; отворено 3,2/100km;
просечно 3,6l/100km
⮚ Дополнителна опрема
- Клима
- Навигација
- Паркинг сензори
- Спортски седишта
- Систем за контрола на патувањето (темпомат)
- Bluetooth интерфејс
- USB интерфејс
- AUX-IN
- Аудио контроли на воланот
волан (кожа)
- Мултифункционален волан
- Термо изолација на стакла
- електрични надворешни ретровизори со
греење,
- греачи на задно стакло,
- електрични прозори (напред-назад),
- магленки
- Алуминиумски бандажи
- Еуро кука
Два клуча
Сервисна историја
Беспрекорна состојба
Цена 14 300 еур

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација