Понуда

Назад

Volkswagen Tiguan 2.0 TDI Track & Field 4Motion

€ 11600.00


 • Тип Втора рака
 • Модел VW
 • Модел Tiguan
 • Година 06/2022
 • Километража 238000 km
 • Моќност 103 HP
 • Еуро класа EURO4
 • Боја Златна
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Off-road
 • Референца ND1655476023

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Погон на 4 тркала
 • Темпомат
 • Навигација
 • Греење на седишта
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
Опис на возило

-Година на производство: 2008
-Прва регистрација: 10/2008
-Километража: 238000 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 103kw/140кс
-Зафатнина на моторот: 1968cc
-Менувач: Рачен/ 6 брзини
-Еколошка класа: EURO4
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 6.3l/100km; отворено 4.8l/100km; просечно 5.3l/100km
Дополнителна опрема
-Климатроник двозонски
-навигација
-фабричко радио со CD
-подеслив кожен волан
-темпомат
-греачи на седишта
-автоматски светла
-електрична паркинг кочница
-AutoHold опција
-паркинг сензори
-електрични надворешни ретровизори со греење
-греачи на задно стакло
-електрика на предни и задни стакла
-светла против магла
-фабрички алуминиумски тркала
-ЕУРО кука
Платени сите давачки до регистрација
Сервисна книшка со сите сервиси
Перфектна состојба
ЦЕНА: 11600 еур

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација