Понуда

Назад

УАЗ Patriot Premium Lux Automatic 4х4 2021

 


 • Тип New car
 • Модел UAZ
 • Модел PATRIOT
 • Година 05/2022
 • Километража 100 km
 • Моќност 150 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Кафеава
 • Врати 4/5
 • Гориво Бензин
 • Менувач Автоматски
 • Седишта 5
 • Тип на возило Off-road
 • Референца FV1652360479

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Кожа
 • Серво волан
 • Погон на 4 тркала
 • Темпомат
 • Навигација
 • Immobilizer
 • Греење на седишта
 • New HU and AU
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
Опис на возило

УАЗ Patriot Premium Lux Automatic 4х4 2021

Изведба: 5 (пет) патници
Бензински мотор V=2.693 L (ZMZ 40906),
Сила на мотор 110kW,
6 степенски автоматски менувач "Punch",
2-брзински електронски транфер на редуктор,
Алуминиумски Фелни,
Електронска опрема за распределба на кочењето (ЕВD),
Програм за електронсka контрола на стабилност (ESP),
Систем за следење на возењето (TCS),
Систем за контрола на кочење (СВС),
Систем за контрола на искачувањето (ННС),
Хидраулична помош при кочење (НВА),
OFF-ROAD мод за кочење при лизгави површини,
Антиблок систем за сопирање (ABS),
Прилагодливост на воланот,
Хидрауличен серво управувач,
Вграден - Борд компјутер на англиски,
Обвивка за мануелен менувач w/o кожена,
Седишта тапацирани со темен текстил,
Фендери - Лакови на предни тркала,
Калници (предни и задни),
Нов дизајн на украсна решетка,
Ретровизори со трепкачи,
Електрични ретровизори,
Светла за дневно возење(LED),
Затемнети стакла,
Електрични прозорци (предни и задни),
Централно заклучување, Имобилизатор,
Инструмент табла со со борд компјутер хромирна,
Индикатор за надворешна температура во табла
Мултимедија контроли на волан со темпомат,
Нов дизајн прилагодливи седишта со загревање, Држачи за хауба со 2 амортизери,
Единица за контолирање на светлата со предни светла за магла,
Магленки, "Patriot" labels,
Patriot тврда прекривка
Контрола на климата од едно место,
2DIN мултимедијален систем 7'' екран на допир,
6 звучници,
Камера со заден преглед (во рачката на карго делот), Навител навигација со мапи,
Внатрешни дискретни светла,
Греачи на воланот,
Кожена обвивка на воланот,
Frameless Бришачи за шофершајбната,
Греење на задни стакла**,
Дел за товар со пластични држачи
УАЗ Patriot изведба Premium Lux

Испорака: Возило на лагер
УАЗ Patriot Општи услови на гаранција, кои важат од денот на испорака на купувачот:
Гарантен период: Три (3) години или изминати 100.000 км
На каросерија од корозија: Пет (5) години или изминати 130.000 км

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација