Понуда

Назад

Toyota Yaris 1.4 D-4D Cool

€ 4600.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Toyota
 • Модел Yaris
 • Година 04/2007
 • Километража 168884 km
 • Моќност 90 HP
 • Еуро класа EURO4
 • Боја Сива
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Small Car
 • Референца CS1652353714

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Immobilizer
 • New HU and AU
 • Нема документиран инцидент
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
Опис на возило
Toyota Yaris 1.4 D-4D Cool

-Година на производство: 2007

-Прва регистрација: 03/2007

-Гориво: Дизел

-Километража: 168 884 km

-Моќност: 66kw/90кс

-Зафатнина на моторот: 1364cc

-Менувач: Рачен/ 5 брзини

-Еколошка класа: EURO 4

-Земја на потекло: Белгија

-Потрошувачка (за ново возило):

градска 5.2l/100km; отворено 3.7l/100km; просечно 4.3l/100km

Дополнителна опрема

-Клима

-фабричко радио со CD

-подеслив кожен волан

-Board компјутер

-команди на волан

-централно заклучување

-електр. подигачи на стакла

-фабрички тонирани стакла

-електрични надворешни ретровизори со греење

-греачи на задно стакло

-ASR

-ESP

-ABS

Платени сите давачки до регистрација

ЦЕНА : 4600 еур
Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација