Понуда

Назад

Volkswagen Passat 2.0 TDI Comfortline

€ 5100.00


 • Тип Втора рака
 • Модел VW
 • Модел Passat
 • Година 04/2005
 • Километража 272000 km
 • Моќност 140 HP
 • Еуро класа EURO4
 • Боја Сива
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Референца TB1652350859

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Immobilizer
 • New HU and AU
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
Опис на возило

Volkswagen Passat 2.0 TDI Comfortline
-Година на производство: 2005
-Прва регистрација: 04/2005
-Гориво: Дизел
-Километража: 272000 km
-Моќност: 103kw/140кс
-Зафатнина на моторот: 1968cc
-Менувач: Рачен/6 брзини
-Еколошка класа: EURO4
-Земја на потекло: Швајцарија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 7.9l/100km; отворено 4.9l/100km; просечно 5.9l/100km
Дополнителна опрема
-Двозонски kлиматроник
-Autohold
-паркинг сензори
-темпомат
-Спортско подвозје
-автоматски светла
-борд компјутер
-прилагодлив волан
-приказ на надворешна температура
-светла против магла
-електрични надворешни ретровизори со греење
-сензори за дожд
-металик боја
-ISOFIX за детско седиште
-електрика на стакла
-внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
-беспрекорна состојба
Последен сервис na 269 000 km
Регистриран до 07.04.2022
2 клуча
Цена 5100 ЕУР

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација