Понуда

Назад

Seat Cordoba 1.9 TDI Reference

€ 3900.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Seat
 • Модел Cordoba
 • Година 06/2006
 • Километража 157310 km
 • Моќност 100 HP
 • Еуро класа EURO4
 • Боја Сина
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Estate Car
 • Референца AI1651841990

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Immobilizer
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
Опис на возило

Seat Cordoba 1.9 TDI Reference
⮚ Година на производство: 2006
⮚ Прва регистрација: 06/2006
⮚ Гориво: Дизел
⮚ Километража: 157310 km
⮚ Моќност: 74kw/100кс
⮚ Зафатнина на моторот: 1896cc
⮚ Менувач: рачен/ 5 брзини
⮚ Еколошка класа: EURO 4
⮚ Земја на потекло: Германија
⮚ Потрошувачка (за ново возило):
градска 6.7l/100km; отворено 4.2l/100km;
просечно 5.1l/100km
⮚ Дополнителна опрема
- Климатроник
- AUX-IN
- Аудио контроли на воланот
волан (кожа)
- Мултифункционален волан
- Термо изолација на стакла
- електрични надворешни ретровизори со
греење,
- греачи на задно стакло,
- електрични прозори
- магленки
- Алуминиумски бандажи
-Еуро кука
-Два клуча
Сервисна историја
Цена 3900 еур

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација