Понуда

Назад

Peugeot 508 1.6 HDi Access

€ 9900.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Peugeot
 • Модел 505
 • Година 07/2011
 • Километража 215570 km
 • Моќност 110 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Бела
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Estate Car
 • Референца CY1650371065

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Навигација
 • Immobilizer
 • Греење на седишта
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
Опис на возило
Peugeot 508 1.6 HDi Access

⮚ Година на производство: 2011

⮚ Прва регистрација: 07/2011

⮚ Гориво: Дизел

⮚ Километража: 215 570 km

⮚ Моќност: 82kw/110кс

⮚ Зафатнина на моторот: 1560cc

⮚ Менувач: рачен/ 6 брзини

⮚ Еколошка класа: EURO 5

⮚ Земја на потекло: Белгија

⮚ Потрошувачка (за ново возило):

градска 5.9l/100km; отворено 4.1l/100km;

просечно 4,7l/100km

⮚ Дополнителна опрема

- Двозонска kлима

- Навигација

- HEAD-UP Display

- Камера за возење назад

- Паркинг сензори

- Систем за контрола на патувањето (темпомат)

- Bluetooth интерфејс

- USB интерфејс

- AUX-IN

- Аудио контроли на воланот

волан (кожа)

- Мултифункционален волан

- Bluetooth конекција за мобилен телефон,

- Термо изолација на стакла

- електрични надворешни ретровизори со

греење,

- греачи на задно стакло,

- електрични прозори (напред-назад),

- магленки

- Алуминиумски бандажи

Еден претходен сопственик

Сервисна историја

Цена 9 900 еу
Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација