Понуда

Назад

Mitsubishi Pajero IV 3.2 Di-DC (165 Hp) Automatic

€ 17000.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Mitsubishi
 • Модел Pajero
 • Година 12/2008
 • Километража 188620 km
 • Моќност 165 HP
 • Еуро класа EURO4
 • Боја Зелена
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Автоматски
 • Седишта 5
 • Тип на возило Off-road
 • Референца LS1650366380

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Кожа
 • Серво волан
 • Погон на 4 тркала
 • Темпомат
 • Навигација
 • Сончев кров
 • Immobilizer
 • Греење на седишта
 • New HU and AU
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
Опис на возило
Mitsubishi Pajero IV 3.2 Di-DC (165 Hp) Automatic

⮚ Година на производство: 2008

⮚ Прва регистрација: 12/2008

⮚ Километража: 188 620 km

⮚ Гориво: Дизел

⮚ Моќност: 123kw/165кс

⮚ Зафатнина на моторот: 3200 cc

⮚ Менувач: Автоматски / 5 брзини

⮚ Еколошка класа: EURO 4

⮚ Земја на потекло: Германија

⮚ Потрошувачка (за ново возило):

градска 13.1l/100km; отворено 9,1l/100km;

просечно 10.6l/100km

⮚ Дополнителна опрема

- Климатроник

- панорама сончев кров

- навигација со екран на допир,

- рикверц камера

- Систем за контрола на патувањето (темпомат)

- Систем за помош при возење: активна контрола на удобноста

при возењето (амортизација на шасијата)

- Board компјутер

- USB интерфејс

- AUX-IN

- Аудио контроли на воланот

- LED дневни светла

- Греење на предни седишта

- електрични надворешни ретровизори со

греење,

- греачи на задно стакло,

- електрични прозори (напред-назад),

- магленки

- Алуминиумски бандажи

- подесување на предни седишта

- паркинг сензори

- ЕУРО кука

Сервисна историја

Комплетно сервисиран на 185 000 км

Регистриран до 21.12.2022

2 клуча

Цена 17 000 еур
Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација