Понуда

Назад

Mercedes-Benz C-Klasse C 200 CDI Avantgarde

€ 10300.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Mercedes
 • Модел C200
 • Година 09/2007
 • Километража 235520 km
 • Моќност 100 HP
 • Еуро класа EURO4
 • Боја Црна
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Estate Car
 • Референца SQ1650108990

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Кожа
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Навигација
 • Immobilizer
 • Греење на седишта
 • Ксенон светла
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
Опис на возило
Mercedes-Benz C-Klasse C 200 CDI Avantgarde

⮚ Година на производство: 2007

⮚ Прва регистрација: 09/2007

⮚ Километража: 235 520 km

⮚ Гориво: Дизел

⮚ Моќност: 100kw/135кс

⮚ Зафатнина на моторот: 2148cc

⮚ Менувач: Рачен/ 6 брзини

⮚ Еколошка класа: EURO4

⮚ Земја на потекло: Белгија

⮚ Потрошувачка (за ново возило):

градска 7.4l/100km; отворено 4.9l/100km;

просечно 5.8l/100km

⮚ Дополнителна опрема

- Три зонски климатроник

- Голема навигација

- Кожни седишта

- Bi xenon светла

- Harman/Kardon озвучување

- Паркинг сензор ( напред, назад)

- Eлектр. подесување на предни седишта

- фабричко радио со CD,

- Команди на волан

- Bluetooth конекција за мобилен телефон,

- електрични надворешни ретровизори со

греење,

- греачи на задно стакло,

- електрични прозори (напред-назад)

- магленки

- Еуро кука

- Потврда за км.

ПЕРФЕКТНА Состојба

Платени сите давачки до регистрација

ЦЕНА: 10 300 eur
Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација