Понуда

Назад

Volkswagen Golf V 1.9 TDI Goal

€ 5700.00


 • Тип Втора рака
 • Модел VW
 • Модел Golf
 • Година 07/2006
 • Километража 241751 km
 • Моќност 105 HP
 • Еуро класа EURO4
 • Боја Златна
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Small Car
 • Референца YA1648220275

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Навигација
 • Immobilizer
 • Греење на седишта
 • Bluetooth
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
Опис на возило

Volkswagen Golf V 1.9 TDI Goal
-Година на производство: 2006
-Прва регистрација: 07/2006
-Гориво: Дизел
-Километража: 241,751 km
-Моќност: 77kw/105кс
-Зафатнина на моторот: 1896cc
-Менувач: Рачен/6 брзини
-Еколошка класа: EURO4
-Земја на потекло: Белгија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 6.5l/100km; отворено 4.3l/100km; просечно 5.2l/100km
Дополнителна опрема
-Климатроник
-Навигација
-Рикверц камера
-Темпомат
-Спортско подвозје
-автоматски светла
-борд компјутер
-Bluetooth конекција
-прилагодлив кожен волан
-греачи на седишта
-приказ на надворешна температура
-светла против магла
-електрични надворешни ретровизори со греење
-сензори за дожд
-металик боја
-ISOFIX за детско седиште
-електрика на стакла
-внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
-сервисна историја
-потврда за км
-беспрекорна состојба
-направен голем сервис (ребраст каиш, водна пумпа)
Платени сите давачки до регистрација
2 клуча
Цена 5700 eur

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација