Понуда

Назад

Hyundai i30 1.6 CRDi Classic

€ 5000.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Hyundai
 • Модел I30
 • Километража 182000 km
 • Моќност 90 HP
 • Еуро класа EURO4
 • Боја Црвена
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Small Car
 • Референца OQ1648127336

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • New HU and AU
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
Опис на возило
Hyundai i30 1.6 CRDi Classic

-Година на производство: 2007

-Прва регистрација: 08/2007

-Километража: 182000 km

-Гориво: Дизел

-Моќност: 66kw/90кс

-Зафатнина на моторот: 1582cc

-Менувач: Рачен/ 5 брзини

-Еколошка класа: EURO4

-Земја на потекло: Белгија

-Потрошувачка (за ново возило):

градска 4.2l/100km; отворено 3.6l/100km; просечно 3.8l/100km

Дополнителна опрема

-Климатроник

-фабричко радио со CD

-подеслив кожен волан со команди

-Board компјутер

-централно заклучување

-електр. подигачи на стакла

-фабрички тонирани стакла

-електрични надворешни ретровизори со греење

-греачи на задно стакло

-светла против магла

-алуминиумски бандажи

-ASR

-ESP

-ABS

Два клуча

Платени сите давачки до регистрација

Сервисна книшка

ЦЕНА: 5000 eur
Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација