Понуда

Назад

Opel Corsa 1.3 CDTI Edition

€ 4600.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Opel
 • Модел Corsa
 • Година 09/2009
 • Километража 196620 km
 • Моќност 85 HP
 • Еуро класа EURO4
 • Боја Црна
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Small Car
 • Референца OW1647094903

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
Опис на возило

-Година на производство: 2009
-Прва регистрација: 09/2009
-Гориво: Дизел
-Километража: 196 620 km
-Моќност: 55kw/75кс
-Зафатнина на моторот: 1248cc
-Менувач: Рачен/ 5 брзини
-Еколошка класа: EURO4
-Земја на потекло: Белгија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 5.4l/100km; отворено 3.9l/100km; просечно 4.6l/100km
Дополнителна опрема
-Клима
-борд компјутер
-подеслив волан со команди
-електрични надворешни ретровизори со греење
-електика на предни стакла
Платени сите давачки до регистрација
-фабричко радио со цд
Потврда за км.
2 клуча

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација