Понуда

Назад

Nissan Qashqai 1.5 dCi Acenta

€ 7600.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Nissan
 • Модел Qashqai
 • Година 10/2007
 • Километража 201700 km
 • Моќност 105 HP
 • Еуро класа EURO4
 • Боја Златна
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Референца YT1647090851

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Сончев кров
 • Bluetooth
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
Опис на возило

⮚ Година на производство: 2007
⮚ Прва регистрација: 10/2007
⮚ Километража: 201 700 km
⮚ Гориво: Дизел
⮚ Моќност: 78kw/105кс
⮚ Зафатнина на моторот: 1461cc
⮚ Менувач: рачен/ 6 брзини
⮚ Еколошка класа: EURO 4
⮚ Земја на потекло: Австрија
⮚ Потрошувачка (за ново возило):
градска 6,0l/100km; отворено 4,8l/100km;
просечно 5,2l/100km
⮚ Дополнителна опрема
- Климатроник со 2 зони на ладење,
- фабричко радио со CD,
- темпомат
- Bluetooth конекција за мобилен телефон,
- електрични надворешни ретровизори со
греење,
- греачи на задно стакло,
- електрични прозори (напред-назад),
- магленки
- подесување на предни седишта
- паркинг сензори (назад)
- панорама сончев кров
комплетно сервисиран на 201 000 (ребраст масло филтри)
2 клуча

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација