Понуда

Назад

BMW 530d

€ 17900.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Bmw
 • Модел 530
 • Година 01/2011
 • Километража 226000 km
 • Моќност 245 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Црна
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Автоматски
 • Седишта 5
 • Тип на возило Лимузина
 • Референца SE1639395405

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Погон на 4 тркала
 • Темпомат
 • Навигација
 • Immobilizer
 • Греење на седишта
 • New HU and AU
 • Ксенон светла
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
Опис на возило

-Година на производство: 2011
-Прва регистрација: 6/2011
-Километража: 226 000 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 180kw/245кс
-Зафатнина на моторот: 2993cc
-Менувач: Автоматски Steptronic/8 брзини
-Еколошка класа: EURO5
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка: (за ново возило)

градска 7.7l/100km; отворено 5.2l/100km; просечно 6.1l/100km

Дополнителна опрема

-Климатроник
-двозонска автоматска клима
-греачи на предни седишта
-предни седишта со електрично подесување
-оптички паркинг сензори напред и назад
-Bi-Xenon светла
-Bluetooth конекција за мобилен телефон
-борд компијутер
-металик боја
-Keyless опција
-9.2 инчен екран во боја
-дневни ЛЕД светла
-електрични надворешни ретровизори со греење
-адаптивни светла во кривина
-AUX-IN
-USB
-Сензор за надворешна температура
-термална изолација на стакла
-адаптивен темпомат
-ISOFIX за детско седиште
-прилагодлив кожен волан со команди
-светла за магла
-сензори за дожд
-внатрешен ретровизор со автоматско затемнување
-12V приклучок
-сензор за притисок на гуми
-електрична паркинг кочница

Регистрирано и зелен картон до 9.2023

Комплетна сервисна историја
-Променето масло во менувач и филтер
-Променети сите филтри и масло во мотор

-2 КЛУЧА

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација