Понуда

Назад

Skoda Yeti 2.0 TDI Ambition

€ 9400.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Skoda
 • Модел Yeti
 • Година 08/2010
 • Километража 190300 km
 • Моќност 110 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Црна
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Референца SP1644329270

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
Опис на возило

-Прва регистрација: 08/2010
-Километража: 190 300 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 81kw/110кс
-Зафатнина на моторот: 1968cc
-Менувач: Рачен/ 6 брзини
-Еколошка класа: EURO 5
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 6.6l/100km; отворено 4.7l/100km; просечно 5.4l/100km
Дополнителна опрема
-Клима
-Темпомат
-Start/Stop систем
-фабричко радио со CD
-подеслив кожен волан
-Board компјутер
-централно заклучување
-електр. подигачи на стакла
-фабрички тонирани стакла
-електрични надворешни ретровизори со греење
-греачи на задно стакло
-светла против магла
-фабрички алуминиумски бандажи
-ASR
-ESP
-ABS
Платени сите давачки до регистрација
Сервисна книшка

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација