Понуда

Назад

AUDI A6 3.0TDI V6 QUATTRO S-TRONIC

€ 17900.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Audi
 • Модел A6
 • Година 08/2011
 • Километража 246409 km
 • Моќност 204 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Црна
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Автоматски
 • Седишта 5
 • Тип на возило Лимузина
 • Референца XA1699958448

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Кожа
 • Серво волан
 • Погон на 4 тркала
 • Темпомат
 • Навигација
 • Сончев кров
 • Immobilizer
 • Греење на седишта
 • Bluetooth
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
 • автоматски светла
 • термална заштита на стакла
Опис на возило

AUDI A6 3.0TDI V6 QUATTRO S-TRONIC
-Година на производство: 2011
-Прва регистрација: 08/2011
-Километража: 246 409 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 150kw/204кс
-Зафатнина на моторот: 2968cc
-Менувач:7-брзини automatic transmission S tronic
-Еколошка класа: EURO 5
-Земја на потекло: Швајцарија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 6.7l/100km; отворено 5.0l/100km; просечно 5.7l/100km
Дополнителна опрема
-Климатроник
-Четиризонска конфорт автоматска клима
-WEBASTO со тајмер
-Сончев кров
-BOSE Sound
-Кожен волан со мулти-опции
-S line кожни седишта
-грејачи на седишта
-оптички и звучни паркинг сензори напред и
назад APS Plus
-Bluetooth
-Multi-Media-Interface MMI Навигација
-Темпомат(Adaptive Cruise Control)
- ( MP3, SD card interface, AUX-IN)
-подеслив трокрак кожен волан
-ролетни на задни стакла
-термална заштита на стакла
-дневни LED светла Matrix
-сензор за притисок на гуми
-сензори за дожд
-автоматски светла
-12волти приклучок
-AUX приклучок
-спортско подвозје
-електрична паркинг кочница
-склопливи надворешни ретровизори со греење
Сервисна историја

Платени сите давачки до регистрација
2 клуча
ЦЕНА : 17900 еу

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација