Понуда

Назад

Citroen C3 1.6 HDi Selection

€ 6200.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Citroen
 • Модел C3
 • Година 05/2012
 • Километража 229865 km
 • Моќност 92 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Сива
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Small Car
 • Референца DR1698822555

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Сончев кров
 • Immobilizer
 • New HU and AU
 • Нема документиран инцидент
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • термална заштита на стакла
Опис на возило

Citroen C3 1.6 HDi Selection
-Година на производство: 2012
-Прва регистрација: 05/2012
-Километража: 229 865 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 66kw/92кс
-Зафатнина на моторот: 1560cc
-Менувач: Рачен 5 брзини
-Еколошка класа: EURO 5
-Земја на потекло: Холандија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 4,4l/100km; отворено 3,3l/100km; просечно 3,7l/100km
Дополнителна опрема
-автоматска клима
-Кожен волан
-Спортски седиштa
-Темпомат
-Панорама предно стакло
-термална заштита на стакла-фабрички затемнети UV
-сензор за притисок на гуми
-автоматски светла
-12волти приклучок
-склопливи надворешни ретровизори со греење
-еуро кука
Компсервисна историја
Два клуча
Платени сите давачки до регистрација
Цена : 6200 еур

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација