Понуда

Назад

Peugeot 3008 1.6 Hdi automatic

€ 8700.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Peugeot
 • Модел 3008
 • Година 02/2010
 • Километража 242009 km
 • Моќност 110 HP
 • Еуро класа EURO4
 • Боја Кафеава
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Автоматски
 • Седишта 5
 • Тип на возило Estate Car
 • Референца ZX1695473571

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Сончев кров
 • Immobilizer
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • термална заштита на стакла
Опис на возило

Peugeot 3008 1.6 Hdi automatic
-Година на производство: 2010
-Прва регистрација: 02/2010
-Километража: 242 009 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 80kw/110кс
-Зафатнина на моторот: 1560cc
-Менувач: AUTOMATIC F1
-Еколошка класа: EURO 4
-Земја на потекло: Швајцарија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 6.6l/100km; отворено 4.9l/100km; просечно 5.5l/100km
Дополнителна опрема
-Двозонски климатроник
-Teмпомат
-Панорама сончев кров
-LED амбиентално осветлување
-фабричко радио screen со CD
-подеслив кожен волан
-Board компјутер
-подесување на возачко седиште
-автоматски светла
-оптички паркинг сензори
-Фабрички алуминиумски бандажи
-Магленки
-електрични надворешни ретровизори со греење
-греачи на задно стакло
-електрика стакла
-светла против магла
ПЕРФЕКТНА СОСТОЈБА
Сервисна историја
два клуча
ЦЕНА: 8700 еур

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација