Понуда

Назад

Audi A3 2.0 TDI Ambiente SEDAN

€ 15900.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Audi
 • Модел A3
 • Година 07/2014
 • Километража 228450 km
 • Моќност 150 HP
 • Еуро класа EURO6
 • Боја Црна
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Лимузина
 • Референца BO1695305830

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Навигација
 • Immobilizer
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
 • автоматски светла
 • термална заштита на стакла
Опис на возило

Audi A3 2.0 TDI Ambiente SEDAN
-Година на производство: 2014
-Прва регистрација: 07/2014
-Гориво: Дизел
-Моќност: 110kw/150кс
-Зафатнина на моторот: 1968cc
-Километража: 228 450 km
-Менувач: Рачен 6 брзини
-Еколошка класа: EURO 6
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 5,0l/100km; отворено 3,7l/100km; просечно 4,2l/100km
Дополнителна опрема
-Клима
-Кожен волан со команди
-паркинг сензори
-Bluetooth
-Multi-Media-Interface MMI Навигација
-Темпомат(Adaptive Cruise Control)
- ( MP3, SD card interface, AUX-IN)
-термална заштита на стакла
-сензор за притисок на гуми
-спортско подвозје
-сензори за дожд
-автоматски светла
-12волти приклучок
-AUX приклучок
-електрична паркинг кочница
-склопливи надворешни ретровизори со греење
Сервисна книшка
СЕРВИСИРАНА (смененет ребраст каиш)
БЕСПРЕКОРНА СОСТОЈБА
Платени сите давачки до регистрација
2 клуча
ЦЕНА : 15900eur

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација