Понуда

Назад

Seat Ibiza 1.4 TDI

€ 5600.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Seat
 • Модел Ibiza
 • Година 08/2010
 • Километража 186542 km
 • Моќност 80 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Сива
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Small Car
 • Референца LO1695221531

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Immobilizer
 • New HU and AU
 • Нема документиран инцидент
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • термална заштита на стакла
Опис на возило

Seat Ibiza 1.4 TDI
• -Година на производство: 2010
• -Прва регистрација: 08/2010
• -Километража: 186542 km
• -Гориво: Дизел
• -Моќност: 59kw/80кс
• -Зафатнина на моторот: 1422cc
• -Менувач: Рачен 5 брзини
• -Еколошка класа: EURO 4
• -Потрошувачка (за ново возило):
• градска 5.6l/100km; отворено 3.6l/100km; просечно 4.3l/100km
Дополнителна опрема
• -Темпомат
• -Клима
• -подеслив волан
• -Board компјутер
• -подесување на возачко седиште
• -Магленки
• -електрични надворешни ретровизори со греење
• -греачи на задно стакло
• -електрика стакла
. CAR PASS
• Сервисна историја
. Регистрирано до 04.08.2024
• 2 клуча
• ЦЕНА: 5600 eур

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација