Понуда

Назад

PEUGEOT 2008 1.2 VTI

€ 9900.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Peugeot
 • Модел 2008
 • Година 08/2013
 • Километража 181643 km
 • Моќност 82 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Сива
 • Врати 4/5
 • Гориво Бензин
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило SUV
 • Референца GY1694775397

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Immobilizer
 • New HU and AU
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
 • автоматски светла
 • термална заштита на стакла
Опис на возило

PEUGEOT 2008 1.2 VTI
-Година на производство: 2013
-Прва регистрација: 09/2013
-Километража: 181 643 km
-Гориво: Бензин
-Моќност: 60kw/82кс
-Зафатнина на моторот: 1199cc
-Менувач: Рачен 5 брзини
-Еколошка класа: EURO 5
-Земја на потекло: Швајцарија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 5,9l/100km; отворено 4.3l/100km; просечно 4,9l/100km
Дополнителна опрема
-Клима
-Кожен волан со мулти-опции
-Спортски седишта
-Color display
-Bluetooth
-Темпомат(Adaptive Cruise Control)
-Composition Touch audio system (Touchscreen, MP3,
SD card interface, AUX-IN)
-CD Charger
-термална заштита на стакла-фабрички затемнети UV
-дневни LED светла
-сензор за притисок на гуми
-сензори за дожд
-автоматски светла
-12волти приклучок
-склопливи надворешни ретровизори со греење
ЕДЕН претходен сопственик
Комплетно сервисирана со сервисна историја
Два клуча
Состојба = НОВО ВОЗИЛО
Платени сите давачки до регистрација
Цена : 9900 eur

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација