Понуда

Назад

Volkswagen Touran 1.6 TDI BlueMotion

€ 9600.00


 • Тип Втора рака
 • Модел VW
 • Модел Touran
 • Година 08/2011
 • Километража 170285 km
 • Моќност 105 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Бела
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Van/Minibus
 • Референца YH1693487247

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Immobilizer
 • Bluetooth
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • термална заштита на стакла
Опис на возило

Volkswagen Touran 1.6 TDI BlueMotion• -Година на производство: 2011

• -Прва регистрација: 08/2011

• -Километража: 170285 km

• -Гориво: Дизел

• -Моќност: 77kw/105кс

• -Зафатнина на моторот: 1598cc

• -Менувач: Рачен 6 брзини

• -Еколошка класа: EURO 5

• -Потрошувачка (за ново возило):

• градска 5.5l/100km; отворено 4.1l/100km; просечно 4.6l/100kmДополнителна опрема

• -Темпомат

• -Клима

• радио Touch screen со CD

• -подеслив волан

• -Board компјутер

• -подесување на возачко седиште

• -Магленки

• -електрични надворешни ретровизори со греење

• -греачи на задно стакло

• -електрика стакла

• ПЕРФЕКТНА СОСТОЈБА

• Сервисна историја

• Платени сите давачки до регистрација

• 2 клуча

• ЦЕНА: 9600 eур

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација