Понуда

Назад

Mercedes-Benz C-Klasse C 220 CDI BlueEfficiency Elegance

€ 14200.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Mercedes
 • Модел C220
 • Година 07/2012
 • Километража 230750 km
 • Моќност 170 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Сива
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Автоматски
 • Седишта 5
 • Референца HR1692698199

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Навигација
 • Сончев кров
 • Immobilizer
 • Греење на седишта
 • New HU and AU
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
 • термална заштита на стакла
Опис на возило

Mercedes-Benz C-Klasse C 220 CDI BlueEfficiency Elegance

-Година на производство: 2012
-Прва регистрација: 07.2012
-Километража: 230 750 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 125kw/170кс
-Зафатнина на моторот: 2143 cc
-Менувач:7 брзини, automatic G-TRONIC PLUS
-Еколошка класа: EURO 5
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 4,9l/100km; отворено 3,9l/100km; просечно 4,2l/100km
Дополнителна опрема
-Климатроник
-двозонска конфорт автоматска клима
-Кожен волан со мулти-опции
-Start-Stop систем
Системи за безбедност при возење
-ASR
-ESP
-Bluetooth
-грејачи на седишта
-Рикверц камера
-Еуро кука
-оптички и звучни паркинг сензори напред и
назад APS Plus
-Bluetooth
- Навигација Becker MAP Pilot
-Темпомат(Adaptive Cruise Control)
- ( MP3, SD card interface, AUX-IN)
-термална заштита на стакла
-електричен сончев покрив
-електрично подесување на предни седишта
-дневни светла
-сензор за притисок на гуми
-сензори за дожд
-автоматски светла
-12волти приклучок
-AUX приклучок
-склопливи надворешни ретровизори со греење
Сервисна историја
БЕСПРЕКОРНА СОСТОЈБА
2 клуча
ЦЕНА : 14 200 ЕУР

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација