Понуда

Назад

Mercedes-Benz E-Klasse E 220 CDI BlueEfficiency

€ 12600.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Mercedes
 • Модел E220
 • Година 04/2009
 • Километража 267065 km
 • Моќност 170 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Сива
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Автоматски
 • Седишта 5
 • Тип на возило Лимузина
 • Референца BJ1690555370

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Греење на седишта
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Команди на волан
 • автоматски светла
 • термална заштита на стакла
Опис на возило

Mercedes-Benz E-Klasse E 220 CDI BlueEfficiency

⮚ Година на производство: 2009
⮚ Прва регистрација: 04/2009
⮚ Километража: 267 065 km
⮚ Гориво: Дизел
⮚ Моќност: 125kw/170кс
⮚ Зафатнина на моторот: 2143cc
⮚ Менувач: Автоматски/ 5 брзини
⮚ Еколошка класа: EURO5
⮚ Земја на потекло: Германија
⮚ Потрошувачка (за ново возило):
градска 8.9l/100km; отворено 5.2l/100km;
просечно 6.4l/100km

⮚ Дополнителна опрема
- Климатроник со 2 зони на ладење,
- фабричко радио со CD,
- темпомат,
- Bluetooth конекција за мобилен телефон,
- греачи на предни седипта
- електрични надворешни ретровизори со
греење,
- греачи на задно стакло,
- електрични прозори (напред-назад),
- Лумбално подесување на на предни
седишта
- паркинг сензори,
Koплетни сервисирана
Безпрекорна состојба
Сервисна историја,
2 клуча

ЦЕНА 12600 еур

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација