Понуда

Назад

Peugeot 3008 1.6 Blue-HDi Business

€ 19900.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Peugeot
 • Модел 3008
 • Година 12/2017
 • Километража 155640 km
 • Моќност 120 HP
 • Еуро класа EURO6
 • Боја Сива
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Автоматски
 • Седишта 5
 • Тип на возило SUV
 • Референца NY1689860689

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Навигација
 • Immobilizer
 • New HU and AU
 • Ксенон светла
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
 • Автоматско кочење emergency pre sense front
 • Систем за пратење на ленти (active lane assist)
 • автоматски светла
 • термална заштита на стакла
Опис на возило

Peugeot 3008 1.6 Blue-HDi Business
-Година на производство: 2017
-Прва регистрација: 12/2017
-Километража: 155 640 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 88kw/120кс
-Зафатнина на моторот: 1560cc
-Менувач: AUTOMATIC 6 брзини F1 менувач на волан )
-Еколошка класа: EURO 6
-Земја на потекло: Франција
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 4,7l/100km; отворено 4.1l/100km; просечно 3,2l/100km
Дополнителна опрема
-Двозонска конфорт автоматска клима
-Кожен волан со мулти-опции
-Спортски седишта
-Color display (i-Cockpit Amplify)
-оптички и звучни паркинг сензори напред и
назад APS Plus
-Bluetooth
-Business-Upgrade-Paket Navigation Plus
-Темпомат(Adaptive Cruise Control)
-Stop&Go-System
-Автоматско кочење emergency pre sense front
-Систем за пратење на ленти (active lane assist)
-Composition Touch audio system (Touchscreen, MP3,
SD card interface, AUX-IN)
-термална заштита на стакла-фабрички затемнети UV
-дневни LED светла
-сензор за притисок на гуми
-сензори за дожд
-автоматски светла
-12волти приклучок
-2675mm висина на подвозје
-склопливи надворешни ретровизори со греење
ЕДЕН претходен сопственик
Комплетно сервисирана со сервисна историја
во Peugeot
Два клуча
Состојба = НОВО ВОЗИЛО
Платени сите давачки до регистрација
Цена : 19900 eur

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација