Понуда

Назад

Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI ( 7 седишта)

€ 9900.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Opel
 • Модел Zafira
 • Година 03/2013
 • Километража 159700 km
 • Моќност 165 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Сина
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта Повеќе
 • Тип на возило Estate Car
 • Референца GM1689164728

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Навигација
 • Bluetooth
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • автоматски светла
 • термална заштита на стакла
Опис на возило

-Година на производство: 2013
-Прва регистрација: 03/2013
-Километража: 159 700 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 121kw/165кс
-Зафатнина на моторот: 1956cc
-Менувач:Рачен/ 6 брзини
-Еколошка класа: EURO 5
-Земја на потекло: Швајцарија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 5,4l/100km; отворено 4,2l/100km; просечно 4,7l/100km
Дополнителна опрема
-Клима
-Кожен волан со мулти-опции
-Спортски седишта
-Color display
-оптички и звучни паркинг сензори напред и
назад APS Plus
-Bluetooth
-Business-Upgrade-Paket Navigation Plus
Audio-Navigationssystem Navi 900 Europa Touch
-Темпомат(Adaptive Cruise Control)
-Stop&Go-System
-audio system ( MP3, SD card interface, AUX-IN)
-термална заштита на стакла
-дневни светла
-сензор за притисок на гуми
-сензори за дожд
-автоматски светла
-12волти приклучок
-AUX приклучок
-спортско подвозје
-склопливи надворешни ретровизори со греење
Два клуча
Платени сите давачки до регистрација
Цена : 9900 eur

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација