Понуда

Назад

Mercedes CLA Shooting Brake (facelift 2016) CLA 180d

€ 19300.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Mercedes
 • Модел CLA 180d
 • Година 12/2016
 • Километража 165907 km
 • Моќност 109 HP
 • Еуро класа EURO6
 • Боја Сива
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило Estate Car
 • Референца UT1688129874

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Кожа
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Навигација
 • Immobilizer
 • New HU and AU
 • Ксенон светла
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
 • Автоматско кочење emergency pre sense front
 • Систем за пратење на ленти (active lane assist)
 • автоматски светла
 • термална заштита на стакла
Опис на возило

Mercedes CLA Shooting Brake (facelift 2016) CLA 180d
-Година на производство: 2016
-Прва регистрација: 21.12.2016
-Километража: 165 907 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 81kw/110кс
-Зафатнина на моторот: 1461 cc
-Менувач: 6 брзини,
-Еколошка класа: EURO 6
-Земја на потекло: Холандија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 4,9l/100km; отворено 4,0l/100km; просечно 4,3l/100km
Дополнителна опрема
-Клима
-Кожен волан со мулти-опции
-Полукожни седишта
-оптички и звучни паркинг сензори напред и
назад
Системи за безбедност при возење
-Assistance graphic
-ESP
-Brake Assist
-Attention Assist
-Bluetooth
-Multi-Media-Interface MMI Навигација
-Темпомат(Adaptive Cruise Control)
- ( MP3, SD card interface, AUX-IN)
-термална заштита на стакла
-дневни LED светла
-сензор за притисок на гуми
-сензори за дожд
-автоматски светла
-12волти приклучок
-AUX приклучок
-спортско подвозје
-електрична паркинг кочница
-склопливи надворешни ретровизори со греење
Сервисна историја
Последен сервис 27,03,2023
регистрирана до 22,03,2024


БЕСПРЕКОРНА СОСТОЈБА
2 клуча
ЦЕНА : 19 300eur

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација