Понуда

Назад

Opel Astra K 1.6 CDTI Business Edition Start/Stop

€ 11990.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Opel
 • Модел Astra
 • Година 05/2017
 • Километража 163358 km
 • Моќност 110 HP
 • Еуро класа EURO6
 • Боја Црна
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило hatchback
 • Референца GJ1685791407

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Навигација
 • Immobilizer
 • Греење на седишта
 • Bluetooth
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • Mp3
 • Команди на волан
 • Систем за пратење на ленти (active lane assist)
 • автоматски светла
 • термална заштита на стакла
Опис на возило

Opel Astra K 1.6 CDTI Business Edition Start/Stop
-Година на производство: 2017
-Прва регистрација: 01/2017
-Километража: 163 358 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 81kw/110кс
-Зафатнина на моторот: 1598cc
-Менувач:Рачен/ 6 брзини
-Еколошка класа: EURO 6
-Земја на потекло: Франција
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 4,2l/100km; отворено 3,3l/100km; просечно 3,6l/100km
Дополнителна опрема
-Климатроник
-двозонска конфорт автоматска клима
-Кожен волан со мулти-опции
-Грејачи на волан
-Спортски седишта
-Грејачи на седишта
-Color display (8.0 inch)
-оптички и звучни паркинг сензори напред и
назад APS Plus
-Bluetooth
-Business-Upgrade-Paket Navigation Plus
Audio-Navigationssystem Navi 900 Europa Touch
-Темпомат(Adaptive Cruise Control)
-Stop&Go-System
-Автоматско кочење emergency pre sense front
-Систем за пратење на ленти (active lane assist)
-Composition Touch audio system (Touchscreen, MP3,
SD card interface, AUX-IN)
-термална заштита на стакла
-дневни светла
-сензор за притисок на гуми
-сензори за дожд
-автоматски светла
-12волти приклучок
-AUX приклучок
-спортско подвозје
-склопливи надворешни ретровизори со греење
Комплетно сервисирана
Два клуча
Состојба = НОВО ВОЗИЛО
Платени сите давачки до регистрација
Цена : 11990 eur

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација