Понуда

Назад

Mercedes-Benz C-Klasse C 220 CDI Elegance

€ 8990.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Mercedes
 • Модел C220
 • Година 07/2007
 • Километража 226480 km
 • Моќност 170 HP
 • Еуро класа EURO4
 • Боја Црна
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Автоматски
 • Седишта 5
 • Тип на возило Лимузина
 • Референца NH1685186683

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Кожа
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Immobilizer
 • Ксенон светла
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • Mp3
 • Команди на волан
 • автоматски светла
 • термална заштита на стакла
Опис на возило

Mercedes-Benz C-Klasse C 220 CDI Elegance
⮚ Година на производство: 2007
⮚ Прва регистрација: 07/2017
⮚ Гориво: Дизел
⮚ Километража: 226480 km
⮚ Моќност: 125kw/170кс
⮚ Зафатнина на моторот: 2149cc
⮚ Менувач: Automatic
⮚ Еколошка класа: EURO 4
⮚ Земја на потекло: Германија
⮚ Потрошувачка (за ново возило):
градска 8.8l/100km; отворено 5.1l/100km;
просечно 6.6l/100km
⮚ Дополнителна опрема
- Климатроник двозонски
- кожни седишта
- Темпомат
- Паркинг сензори
- Eлектр. подесување на седишта
- фабричко радио со CD,
- Команди на волан
- Bluetooth конекција за мобилен телефон ,Pod / AUX /
USB / MP3
- електрични надворешни ретровизори со
греење,
- греачи на задно стакло,
- електрични прозори (напред-назад)
- магленки
- Алуминиумски бандаши
редовно сервисирана
Регистрирана до 25.07.2023
ЦЕНА: 8990 eur

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација