Понуда

Назад

Volkswagen Tiguan 2.0 TDI Trend & Fun 4Motion

€ 11400.00


 • Тип Втора рака
 • Модел VW
 • Модел Tiguan
 • Година 06/2008
 • Километража 264017 km
 • Моќност 140 HP
 • Еуро класа EURO4
 • Боја Црна
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Мануелен
 • Седишта 5
 • Тип на возило SUV
 • Референца WK1679406983

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Серво волан
 • Погон на 4 тркала
 • Темпомат
 • Навигација
 • Immobilizer
 • Греење на седишта
 • New HU and AU
 • Нема документиран инцидент
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • автоматски светла
 • термална заштита на стакла
Опис на возило

Volkswagen Tiguan 2.0 TDI Trend & Fun 4Motion
-Година на производство: 2008
-Прва регистрација: 06/2008
-Километража: 264 017 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 103kw/140кс
-Зафатнина на моторот: 1968cc
-Менувач: Рачен/ 6 брзини
-Еколошка класа: EURO4
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 6.3l/100km; отворено 4.8l/100km; просечно 5.3l/100km
Дополнителна опрема
-Климатроник двозонски
-навигација
-фабричко радио со CD
-подеслив кожен волан
-темпомат
-подесување на возачко седиште
-висинско подесување на совозачко седиште
-греачи на седишта
-автоматски светла
-електрична паркинг кочница
-AutoHold опција
-Рикверц камера
-паркинг сензори
-електрични надворешни ретровизори со греење
-греачи на задно стакло
-електрика на предни и задни стакла
-светла против магла
-фабрички алуминиумски тркала
Нови гуми
Сите редовни сервиси . Последен на 261 000 км
2 клуча
Регистрирана со зелен картон до 10.11.2023
Перфектна состојба
ЦЕНА: 11400 еур

Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација