Понуда

Назад

Audi A6 3.0 TDI V6 (204 Hp) Multitronic

€ 19700.00


 • Тип Втора рака
 • Модел Audi
 • Модел A6
 • Година 05/2012
 • Километража 199798 km
 • Моќност 204 HP
 • Еуро класа EURO5
 • Боја Бела
 • Врати 4/5
 • Гориво Дизел
 • Менувач Автоматски
 • Седишта 5
 • Тип на возило Лимузина
 • Референца QT1679001542

Додади за споредба    
Контакт

Опрема
 • Електрични прозорци
 • Греење
 • Паркинг сензори
 • АБС
 • Централно заклучување
 • Кожа
 • Серво волан
 • Темпомат
 • Immobilizer
 • Греење на седишта
 • Bluetooth
 • Нема документиран инцидент
 • Сензори за дожд
 • Електрични ретровизори
 • ISOFIX стандард седиште за бебе
 • Mp3
 • Команди на волан
 • автоматски светла
 • термална заштита на стакла
Опис на возило
Audi A6 3.0 TDI V6 (204 Hp) Multitronic

-Година на производство: 2012

-Прва регистрација: 05/2012

-Километража: 199 798 km

-Гориво: Дизел

-Моќност: 150kw/204кс

-Зафатнина на моторот: 2968cc

-Менувач:7-брзини automatic transmission Multitronic

-Еколошка класа: EURO 5

-Земја на потекло: Германија

-Потрошувачка (за ново возило):

градска 5.8l/100km; отворено 4.6l/100km; просечно 5.1l/100km

Дополнителна опрема

-Климатроник

-Четиризонска конфорт автоматска клима

-WEBASTO со тајмер

-Кожен волан со мулти-опции

-S line кожни седишта

-грејачи на седишта

-оптички и звучни паркинг сензори напред и

назад APS Plus

-Bluetooth

-Multi-Media-Interface MMI Навигација

-Темпомат(Adaptive Cruise Control)

- ( MP3, SD card interface, AUX-IN)

-подеслив трокрак кожен волан

-термална заштита на стакла

-дневни LED светла Matrix

-сензор за притисок на гуми

-сензори за дожд

-автоматски светла

-12волти приклучок

-AUX приклучок

-спортско подвозје

-електрична паркинг кочница

-склопливи надворешни ретровизори со греење

Потврда за км

БЕСПРЕКОРНА СОСТОЈБА

Платени сите давачки до регистрација

2 клуча

ЦЕНА : 19700 еур
Контакт детали
 • Име
  Teren Auto Plus
 • Телефон
  +38946202233
 • Телефон
  +38975249979
 • Email
  teren.dooel@gmail.com
 • Website
  https://terenautoplus.com
 • Поштенски број
  6000
 • Адреса
  Св. Наум Охридски 117, Охрид, Македонија
 • Град
  Ohrid
 • Држава
  Macedonia
 • Држава
  Macedonia

Прашања?Контакт

Локација