Volkswagen Tiguan 2.0 TDI Sport & Style BlueMotion Tech

Цена
13.700 €
Рег.
Mk
Год.
2011
Тип
СУВ
Пренос
Рачен
Погон
Погон на предни тркала
Боја
Темна сива
Боја на внатрешност
Крем
Врати
5 Врати
Гориво
Дизел
cm3
1968CC
КС
140 КС
Kilowatt
103 kW
Состојба
Stunning Example
Лагер
Достапно

Опис

Платени сите давачки до регистрација 2 клуча Сервисна книшка со сите редовни сервиси Перфектна состојба

Опции за возилото

17 inch бандажи
2 клуча
ABS
ASC
Bluetooth Radio
Bluetooth конекција
Boаrd компјутер
CD Player
DVD Player
ISOFIX за детско седиште
MP3 Player
Multi-Media-Interface MMI Навигација
Stop&Go-System
Воздушно перниче возач
Воздушно перниче назад
Возилото нема сообрќ незгода (гаранција)
Греачи на седишта
Дигитална клима
Електрични прозори
Електрични ретровизори
Затемнето стакло
Километража ( гаранција)
Климатроник
Кожни седишта
Кровни држачи
Магленки
Навигација
Паркинг сензори назад
Паркинг сензори напред
подеслив трокрак кожен волан со команди
притисок на гуми
ретровизори со греење
светла со електрично подесување
Сензор за притисок на гуми
Сензор за температура
Систем против пролизгување
Сончев кров
Спортски седишта
Темпомат
топлинска изолација на стакла
Централно заклучување
©2021 TerenAutoPlus. All Rights Reserved. Designed By CryptoDesign