Volkswagen Golf Touran 1.9 TDI Automatic DSG

Цена
6.800 €
Год.
2009
Тип
Liftback
Км
200,541 Км
Пренос
Рачен
Погон
Погон на предни тркала
Боја
бела
Боја на внатрешност
црна
Врати
5 Врати
Гориво
Дизел
cm3
1896CC
КС
105 КС
Kilowatt
77 kW
Состојба
Одлична
Лагер
Достапно

Опис

Сервисна книшка
2 КЛУЧА
Платени сите давачки до регистрација

Опции за возилото

ABS
Boаrd компјутер
CD Player
DVD Player
ISOFIX за детско седиште
MP3 Player
Radio/CD
Воздушно перниче возач
Воздушно перниче назад
Греачи на задно стакло
Греачи на седишта
Електрични прозори
Електрични ретровизори
Клима
Магленки
ретровизори со греење
светла со електрично подесување
Сензор за температура
Систем против пролизгување
Темпомат
топлинска изолација на стакла
Централно заклучување
©2019 TerenAutoPlus. All Rights Reserved. Designed By CryptoDesign