Seat Leon TDI Comfort Limited

Цена
5.990 €
Год.
2008
Тип
Хечбек
Км
122,610 Км
Пренос
Рачен
Погон
Погон на предни тркала
Боја
црна
Боја на внатрешност
црна
Врати
5 Врати
Гориво
Дизел
cm3
1896CC
КС
105 КС
Kilowatt
77 kW
Состојба
Одлична
Лагер
Sold

Опис

ГАРАНЦИЈА 6 МЕСЕЦИ
Еден претходен споственик
Фабрички надграден систем за озвучување
Фабричко спортско подвозје
Сменат ребраст каиш на 102 100км
НОВ СЕТ ЛАМЕЛА, ПОТИСНА, ЗАМАЕЦ И ЛАГЕР
Сервисна книшка
Платени сите давачки до регистрација

Опции за возилото

ABS
ASC
Boаrd компјутер
CD Player
ISOFIX за детско седиште
Radio
Radio/CD
Воздушно перниче возач
Воздушно перниче назад
Греачи на задно стакло
Дигитална клима
Електрични прозори
Електрични ретровизори
Затемнето стакло
Клима
Климатроник
Кожни седишта
Магленки
Паркинг сензори назад
притисок на гуми
ретровизори со греење
светла со електрично подесување
Сензор за температура
Сензори за дожд
Систем против пролизгување
Спортски седишта
Темпомат
топлинска изолација на стакла
Централно заклучување
©2019 TerenAutoPlus. All Rights Reserved. Designed By CryptoDesign