Toyota Avensis

Цена
По договор
Рег.
МК
Год.
2007
Тип
Седан
Км
325,000 Км
Пренос
Рачен
Погон
Погон на предни тркала
Боја
Сива
Боја на внатрешност
Црна
Врати
4 Врати
Гориво
Дизел
cm3
1998CC
КС
125 КС
Kilowatt
93 kW
Состојба
Одлична
Лагер
Sold

Опис

TOYOTA AVENSIS 2.0 D4D ЦЕНА: По Договор -Година на производство: 2007 -Прва регистрација: 01/2008 -Километража: 325 000 km -Гориво: Дизел -Моќност: 93kw/170кс -Зафатнина на моторот: 1998cc -Менувач: Рачен/ 6 брзини -Еколошка класа: EURO4 -Земја на потекло: Македонија -Потрошувачка (за ново возило): градска 7.5l/100km; отворено 4.9l/100km; просечно 5.6l/100km Дополнителна опрема -Климатроник -двозонска клима -темпомат -борд компијутер -подеслив кожен волан со команди -автоматски светла -електрични надворешни ретровизори со греење -склопливи надворешни ретровизори -светла против магла -електрика на предни и задни стакла -фабрички алуминиумски тркала 2 КЛУЧА +зимски гуми МК сообраќајна КОМПЛЕТНА сервисна историја Возена само на долги релации БЕСПРЕКОРНА СОСТОЈБА

Опции за возилото

ABS
Boаrd компјутер
ISOFIX за детско седиште
MP3 Player
Radio/CD
Воздушно перниче возач
Воздушно перниче назад
греачи на задно стакло
Дигитална клима
Електрични прозори
Електрични ретровизори
Климатроник
Магленки
подеслив кожен волан со команди
ретровизори со греење
Темпомат
топлинска изолација на стакла
Централно заклучување
©2020 TerenAutoPlus. All Rights Reserved. Designed By CryptoDesign