Mercedes B 180 CDI

Цена
5.700 €
Рег.
Mk
Год.
2006
Тип
Хечбек
Км
200,458 Км
Пренос
Automatic
Погон
Погон на предни тркала
Боја
сива
Боја на внатрешност
црна
Врати
5 Врати
Гориво
Дизел
cm3
1991CC
КС
80 КС
Kilowatt
109 kW
Состојба
Многу добра
Лагер
Достапно

Опис

Mercedes-Benz B-Klasse B 180 CDI Automatic Цена 5700 еур. -Година на производство: 2006 -Прва регистрација: 05/2006 -Километража: 204 028 km -Гориво: Дизел -Моќност: 80kw/110кс -Зафатнина на моторот: 1991cc -Менувач: Автоматик -Еколошка класа: EURO4 -Земја на потекло: Белгија -Потрошувачка (за ново возило): градска 7.6l/100km; отворено 4.6l/100km; просечно 5.6l/100km Дополнителна опрема -Клима -фабричко радио со CD -подеслив волан со команди -Board компјутер -команди на волан -автоматски светла -централно заклучување -фабрички тонирани стакла -електрични надворешни ретровизори со греење -греачи на задно стакло -електрика на предни стакла -светла против магла -ASR -ESP -ABS Платени сите давачки до регистрација Два клуча Сервисна книшка

Опции за возилото

ABS
ASC
Boаrd компјутер
CD Player
ISOFIX за детско седиште
Radio/CD
Воздушно перниче возач
Воздушно перниче назад
греачи на задно стакло
Електрични прозори
Електрични ретровизори
Затемнето стакло
Клима
Магленки
подеслив кожен волан со команди
ретровизори со греење
Систем против пролизгување
топлинска изолација на стакла
Централно заклучување
©2020 TerenAutoPlus. All Rights Reserved. Designed By CryptoDesign