Citroen C3

Цена
6.000 €
Рег.
МК
Год.
2010
Тип
Хечбек
Км
190,462 Км
Пренос
Рачен
Погон
Погон на предни тркала
Боја
Бела
Боја на внатрешност
Црна
Врати
5 Врати
Гориво
Дизел
cm3
1560CC
КС
90 КС
Kilowatt
66 kW
Состојба
Одлична
Лагер
Достапно

Опис

Citroen C3 1.6 HDi 1.6 90ks Цена 6 000 еур. -Година на производство: 2010 -Прва регистрација: 05/2010 -Километража: 190 462 km -Гориво: Дизел -Моќност: 66kw/90кс -Зафатнина на моторот: 1560cc -Менувач: Рачен/ 5 брзини -Еколошка класа: EURO5 -Земја на потекло: Белгија -Потрошувачка (за ново возило): градска 4.4l/100km; отворено 3.3l/100km; просечно 3.7l/100km Дополнителна опрема -Клима -фабричко радио со CD -подеслив кожен волан со команди -темпомат -Board компјутер -команди на волан -автоматски светла -централно заклучување -електр. подигаци на стакла (напред, назад) -паркинг сензори -фабрички тонирани стакла -електрични надворешни ретровизори со греење -греачи на задно стакло -електрика на предни и задни стакла -светла против магла -интегриран распрскувач на мириси -ASR -ESP -ABS Платени сите давачки до регистрација Сервисна книшка

Опции за возилото

ABS
ASC
Boаrd компјутер
CD Player
ISOFIX за детско седиште
MP3 Player
Radio/CD
Воздушно перниче возач
Воздушно перниче назад
Електрични прозори
Електрични ретровизори
Затемнето стакло
Клима
Магленки
Паркинг сензори назад
Сензор за температура
Систем против пролизгување
Темпомат
топлинска изолација на стакла
Централно заклучување
©2020 TerenAutoPlus. All Rights Reserved. Designed By CryptoDesign