Mercedes B 180 CDI B 180 CDI

Цена
6.500 €
Рег.
MK
Год.
2009
Тип
Liftback
Км
207,624 Км
Пренос
Рачен
Погон
Погон на предни тркала
Боја
Сива
Боја на внатрешност
Црна
Врати
3 Врати
Гориво
Дизел
cm3
1991CC
КС
110 КС
Kilowatt
80 kW
Состојба
Многу добра
Лагер
Достапно

Опис

⮚ Mercedes-Benz B-Klasse B 180 CDI ⮚ Година на производство: 2009 ⮚ Прва регистрација: 03/2009 ⮚ Километража: 207 624 km ⮚ Гориво: Дизел ⮚ Моќност: 80kw/110кс ⮚ Зафатнина на моторот: 1796cc ⮚ Менувач: Рачен/ 6 брзини ⮚ Еколошка класа: EURO4 ⮚ Земја на потекло: Германија ⮚ Потрошувачка (за ново возило): градска 7.6l/100km; отворено 4.6l/100km; просечно 5.6l/100km ⮚ Дополнителна опрема - Клима, - фабричко радио со капацитет 5 CD, - греачи на предни седишта, - електрични надворешни ретровизори со - греење, - греачи на задно стакло, - електрични прозори , - ABS , - ESP, - светла против магла, - 4 челични бандажи со зимски гуми ⮚ Сервисна историја, 2 клуча Платени сите давачки до регистрација

Опции за возилото

ABS
ASC
CD Player
ISOFIX за детско седиште
MP3 Player
Воздушно перниче возач
Воздушно перниче назад
Греачи на седишта
Електрични прозори
Електрични ретровизори
Клима
Магленки
притисок на гуми
ретровизори со греење
Сензор за температура
Систем против пролизгување
Централно заклучување
©2020 TerenAutoPlus. All Rights Reserved. Designed By CryptoDesign