Mercedes B 180 CDI

Цена
12.900 €
Специјална цена
11.900 €
Рег.
MK
Год.
2013
Тип
Liftback
Км
177,068 Км
Пренос
Рачен
Погон
Погон на предни тркала
Боја
Сива
Боја на внатрешност
Црна
Врати
5 Врати
Гориво
Дизел
Kilowatt
80 kW
Состојба
Како нова
Лагер
Достапно

Опис

Година на производство: 2013 ⮚ Прва регистрација: 06/2013 ⮚ Километража: 177 068 km ⮚ Гориво: Дизел ⮚ Моќност: 80kw/110кс ⮚ Зафатнина на моторот: 1796cc ⮚ Менувач: Рачен/ 6 брзини ⮚ Еколошка класа: EURO5 ⮚ Земја на потекло: Германија ⮚ Потрошувачка (за ново возило): градска 5.2l/100km; отворено 4.1l/100km; просечно 4.5l/100km ⮚ Дополнителна опрема - Климатроник со 2 зони на ладење, - фабричко радио со CD, - темпомат, - ЛЕД светла, - Bluetooth конекција за мобилен телефон, - навигација, - греачи на предни седипта - електрични надворешни ретровизори со греење, - греачи на задно стакло, - електрични прозори (напред-назад), - сензор за откривање замор, - Систем за помош на возачот: - Систем за предупредување од судир со функција за сопирање (Помош за превенција на судир), - Лумбално подесување на на предни седишта - паркинг сензори, - 4 челични бандажи со зимски гуми Сервисна историја, 2 клуча Платени сите давачки до регистрација

Опции за возилото

ABS
ASC
Bluetooth Radio
Bluetooth конекција
Boаrd компјутер
CD Player
ISOFIX за детско седиште
Воздушно перниче возач
Воздушно перниче назад
Голема навигација
Греачи на задно стакло
Греачи на седишта
Дигитална клима
Електрични прозори
Електрични ретровизори
Затемнето стакло
Климатроник
Магленки
Навигација
Паркинг сензори назад
Паркинг сензори напред
притисок на гуми
Радио со голем екран
ретровизори со греење
Сензор за температура
Сензори за дожд
Систем против пролизгување
Темпомат
топлинска изолација на стакла
Централно заклучување
©2021 TerenAutoPlus. All Rights Reserved. Designed By CryptoDesign