Volkswagen Tiguan 2.0 TDI Sport&Style 4Motion

Цена
13.900 €
Год.
2011
Тип
СУВ
Км
198,258 Км
Пренос
Рачен
Погон
4х4
Боја
црна
Боја на внатрешност
црна
Врати
5 Врати
Гориво
Дизел
cm3
1968CC
КС
170 КС
Kilowatt
125 kW
Состојба
Одлична
Лагер
Достапно

Опис

Платени сите давачки до регистрација
Сервисна книшка
2 клуча

Опции за возилото

ABS
Boаrd компјутер
CD Player
DVD Player
ISOFIX за детско седиште
MP3 Player
Radio/CD
Воздушно перниче возач
Воздушно перниче назад
Греачи на задно стакло
Електрични прозори
Електрични ретровизори
ЕУРО кука
Затемнето стакло
Клима
Кровни држачи
Магленки
ретровизори со греење
Сензор за температура
Сензори за дожд
Систем против пролизгување
Темпомат
топлинска изолација на стакла
Централно заклучување
©2020 TerenAutoPlus. All Rights Reserved. Designed By CryptoDesign