Mercedes B 180 CDI B 180 CDI

Vehicle Price
12.900 €
License Plate
MK
Model Year
2013
Body Type
Liftback
Mileage
177,068 Kilometer
Transmission
Manual
Vehicle Traction
2 Wheel Front
Color
Сива
Interior Color
Црна
Number of doors
5 Doors
Fuel
Diesel
Kilowatt
80 kW
Vehicle Condition
Like New
Availability
Available

Features

Година на производство: 2013 ⮚ Прва регистрација: 06/2013 ⮚ Километража: 177 068 km ⮚ Гориво: Дизел ⮚ Моќност: 80kw/110кс ⮚ Зафатнина на моторот: 1796cc ⮚ Менувач: Рачен/ 6 брзини ⮚ Еколошка класа: EURO5 ⮚ Земја на потекло: Германија ⮚ Потрошувачка (за ново возило): градска 5.2l/100km; отворено 4.1l/100km; просечно 4.5l/100km ⮚ Дополнителна опрема - Климатроник со 2 зони на ладење, - фабричко радио со CD, - темпомат, - ЛЕД светла, - Bluetooth конекција за мобилен телефон, - навигација, - греачи на предни седипта - електрични надворешни ретровизори со греење, - греачи на задно стакло, - електрични прозори (напред-назад), - сензор за откривање замор, - Систем за помош на возачот: - Систем за предупредување од судир со функција за сопирање (Помош за превенција на судир), - Лумбално подесување на на предни седишта - паркинг сензори, - 4 челични бандажи со зимски гуми Сервисна историја, 2 клуча Платени сите давачки до регистрација

Vehicle Options

Airbag driver
Воздушно перниче назад
Греачи на седишта
Дигитална клима
Електрични прозори
Централно заклучување
Електрични ретровизори
Темпомат
Магленки
Затемнето стакло
Boаrd компјутер
Back camera
ABS
ASC
Bluetooth конекција
Navigation
Паркинг сензори напред
Паркинг сензори назад
Сензори за дожд
Радио со голем екран
Klimatronic
ESP
heated side mirrors
heat insulation on glass
tire pressure sensors
ISOFIX for child seat
Heated rear glass
Sensor for outside temperature
Sports seats
Front lights with electrical adjustment
Big touch screen with navigation
©2020 TerenAutoPlus. All Rights Reserved. Designed By CryptoDesign